Jdi na obsah Jdi na menu
 


Noční výstup na Klíč 2008.....a jak to vše proběhlo

26. 7. 2008

HURÁ NA KLÍČ si jistě řekli v duchu všichni účastníci, kteří se společně sešli v sobotu 26. července na hřišti v Arnultovicích. Celkem bylo zaregistrováno 78 účastníků, z toho ca 20 dětí.

Počasí se nám v sobotu vydařilo, lepší jsme si snad ani nemohli přát, byla krásná letní noc, nebe plné hvězd a ti co měli kraťasy a trička jistě nelitovali. Při nočním výšlapu jsme se všichni pořádně zapotili. Někteří nedočkavci vyrazili již před desátou, hlavní skupina vyšla s úderem 22 hodiny. Čekání jim zkrátil neplánovaný ohňostroj, který "zařídili" někteří ze sousedů.

První skupinka vyrazila  rázným tempem, šli jsme klasicky po turistické značce, účastníky vedli také ještě další ukazatele (to aby se nám někde neztratili v lese a nesežrali je vlci a medvědi :-)). U druhé studánky už čekali na všechny příchozí pohádkové postavy, celkem 1 vodník a dvě dušičky se starali o to, aby všichni sportovci dostali něco dobrého na zub a na zchlazení žáhy. Voda ze studánky nebo šťává příjemně osvěžila, preclíky a koláčem se všichni posilnili před závěrečnou, náročnější částí. 

Odměnou pro všechny, kteří dorazili na vrchol byl nejen krásný výhled na osvětlený Nový Bor a Svor, ale také dobrý pocit, že udělali něco pro sebe a strávili pohybem jeden letní večer. Všechny poutníky vítali nahoře na hoře Klíč dva pomocníci - strašidlo a mnich a jejich lucerna symbolizovala konec výstupu. Stvrzením o výstupu až na vrchol Klíče byl pamětní list, který dostal každý účastník. S výstupem, ale ještě všechno nekončilo, větřík všechny příjemně osvěžil, ohňostroj v dáli potěšil a také jsme vyhlašovali nejmladšího, nejstaršího a nejvzdálenějšího účastníka. Nejmladším se stal 6-ti letý Ondra, který byl odměněn plyšovým psem (jeho rodiče měli sice už jednoho pejska sebou, takže nahoru šli s jedním a dolu s dvěma),  nejstarší 67-letý pan Roman získal lahev vína a nejvzdálenějšími účastníky se stala rodina ze Stodu z Plzně, ti se mohli radovat ze souboru map, to aby se k nám příště zase z té dálky vrátili.

Cesta dolů byla o poznání rychlejší, u studánky se mohli všichni ještě jednou občerstvit a také si dát před sestupem něco ostřejšího.

Chtěla bych poděkovat všem, kteří se zúčastnili, věřím, že byli spokojeni, jako my všichni organizátoři. Poděkování patří  mému bráškovi Honzovi, který se sice nemohl účastnit, ale podílel se cennými radami, mé mamince za vzornou organizaci, Jardovi Radovi-vodníkovi a dvěma dušičkám-paní Hajské a paní Hořinkové za to, že se vzorně postarali o poutníky, dále Káče a Káče za psaní diplomů, Martinovi a Láďovi za bezvadný uvítací výbor, Láďovi za odpálení raket, Mildovi za dovoz raket a nakonec ještě Mildovi za fotografování.

........za organizátory Iva Šmídová, věřím, že se na Klíči potkáme zase příští rok

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Noční výstup na Klíč 2008

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Pozdrav z Rakouska

(Honza Šmíd, 28. 7. 2008 15:19)

Ahoj všem, kteří jste se účastnili třetího ročníku Nočního výstupu na Klíč. Díky sestře Ivě a dalším organizátorům jste i tento rok mohli vystoupat až ke hvezdám na vrchol Klíče.
Příští rok se snad také dostavím. Teď alespoň takto virtuálně po síti.
Ahoj
Honza