Jdi na obsah Jdi na menu
 


Noční výstup na Klíč 2009.....a jak to vše proběhlo

1. 8. 2009

Ročník s pořadovým číslem 4, který se uskutečnil roku 2009, byl opravdu vyjímečný vrtkavostí počasí. 48 hodin před začátkem jsem sledovala všechno možné weby s předpověďmi počasí - české, polské i německé - a očima jsem hypnotizovala všechny oblačnosti, jen aby se okolí Boru vyhnuli. A ta oblaka pořád mířila směr Klíč, stála jsem před rozhodnutím - odvolat nebo neodvolat - a pak jsme dali hlavy dohromady. Akce se bude konat i přes ten déšť. První dobrovolníci se vydali na cestu kolem půl osmé, aby bylo vše všas připraveno, počasí se v tu chvíli tvářilo příjemně. To už jsme najisto počítali s mokrou variantou a byli jsme také podle toho 'vyzbrojeni'.

Před půl desátou začal pořádný slejvák, to už se začali na hřišti hromadit první nadšenci. Před desátou - za stále vydatného deště jsem poprosila všechny o vyjádření - půjdeme nebo ne?  Po pár rozpačitých odpovědí se začaly ozývat hlasy - přeci nejsm ez cukru...co nás nezabije, to nás posílí...my jsme přeci z hor....a bylo rozhodnuto. JDE SE.  Asi jen 6 osůbek se těmi nešvary počasí dalo odradit a zbytek - 70 - účastníků se vydalo přes sychravé počasí nahoru na horu Klíč. Letos jsme zavedli novinku, všichni účastníci dostali průkazky, první razítko dostali na startu a druhé na občerstvovací stanici.

Cesta byla pěkně rozblácená, všude kaluže vody, ale to nám na náladě neubralo. Průvod se vlnil jako osvětlený had a to už jsem naložila zbytek dobrovolníků do našeho trábiho a uháněli jsme s proviantem směr Klíč.

U druhé studánky čekalo - již tradičně - na všechny malé občerstvení, které bylo servírováno doslova pohádkově - od dvou bludiček. Zde se všichni posilnili koláčem od naší maminky, preclíky z pekárny, zhasili žízeň pramenitou vodou a šlo se dále.

Na vrcholu vítala dvě strašidla s lucernami všechny pocestné a za tento výkon byli všichni odměněni diplomem k výstupu. Pořádně foukalo a tak jsme se kochali výhledem na osvětlený Nový Bor a okolí poměrně krátce. Opětovně byli odměněni účastníci– nejstarší, nejvzdálenější a nejmladší. 

Zpáteční cesta proběhla v klidu, za mírného pofukování a také bez deště.

Věřím, že se všem malý i velkým účastníkům na Klíč líbilo a vydají se s námi i příští rok - 2010 zase na konci července na Klíč.

Velký dík patří všem organizátorům, bez kterých bychom tento výstup nemohli podniknout:

Honza, Petr, Marta Šmídovi, Klára Kopecká, Áňa Opočenská, Katka Černá, Martin Kortán, Láďa Moučka ml., Hana Petrtýlová, Láďa Moučka st., Jitka Holnová, Staša Hajská, Paní Hořínková,
Zuzka Rozsypalová a Lenka Jozífková.

V Novém Boru, léto 2009, Iva Šmídová

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář