Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pozvánka na Noční výstup na Klíč 2011

2. 7. 2011

klic.jpgVystoupejte 6. srpna na 759 metrů vysokou dominantu Lužických hor a nechte se okouzlit tajemnou atmosférou a výhledem na rozsvícená města i noční krajinu.

Sraz účastníků je tradičně v 21:40 na dětském hřišti v Arnultovicích (ulice Žižkova a U Vodárny) v Novém Boru. Noční pochod bude zahájen úderem desáté hodiny večer. Účastníky čeká pestrý program: u kamzičí studánky bude přichystané občerstvení, které budou podávat lesní žínky a kouzelný skřítek. Servírovat se budou maminčiny koláče, křišťálová voda z hlubin Klíče, šťáva z lesních plodů a další pochutiny. Cestu ke studánce vám může zkřížit hejkal či potulný mnich, ochrannou ruku nad vámi bude držet kouzelný páter. Zažijete magický pocit při stoupání na horu Klíč při úplňku, husí kůže vám naskočí na celém těle. Ticho a šepot ostatních výletníků vám dá možnost naslouchat lesním zvukům a noční přírodě. Kdo nezažil, nepochopí. Odměnou pro každého bude neuvěřitelný pohled na noční krajinu, čerstvý vítr na vrcholu, pamětní list a chybět nebude ani překvapení. Vyhlášen bude nejstarší a nejmladší účastník, který vystoupal na Klíč po svých a turista z největší dálky od Klíče. Předpokládaný návrat je kolem jedné hodiny nad ránem zpět na hřiště.

Akce se mohou zúčastnit i děti v doprovodu rodičů. Pozor na doporučenou výbavu, bez které se nebude možné akce zúčastnit: čelovka nebo baterka, kvalitní obutí i oblečení pro případ změny počasí a dostatek sil vyjít nahoru a dolu. Akce byla finančně podpořena z rozpočtu města Nový Bor, tímto děkujeme městu Nový Bor za příspěvek.

Žádáme o potvrzení účasti nejpozději jeden den dopředu tj. do 5.6. na email ski.polevsko@email.cz, sms na tel. 604 375 303 nebo přihlášení na facebooku. V případě nepříznivého počasí se akce přesouvá. Podrobné informace na těchto internetových stránkách www.nocnivystupnaklic.estranky.cz.

Přijměte pozvání na sportovně – kulturně – společenskou akci a pojďte s námi stoupat 6. srpna až ke hvězdám na vrchol Klíče. Nevšední zážitky zaručeny!

Honza Šmíd, SKI Polevsko

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář